Ar galima sakyti, kad žmogus yra nieko vertas, negabus ir panašiai, jei tai, kas jį domina ir ką jis sugeba , nėra naudinga visuomenei? Ar esi niekas, tiesiog tuščia vieta, jei niekuomet negalėtum tapti vadybininku, teisininku ar ekonomistu, nes nuo to tave pykina,  žurnalistika nedomina, nes esi apolitiškas, o verslininkų žmonų gyvenimo būdas verčia skrandį tąsytis, psichologija įdomi tik tiek, kiek tai liečia tavo paties asmenį, mat esi šizoidas?

O istoriją studijuoja tik būsimi bedarbiai, į muzikologiją neįstosi, nes nebaigei konservatorijos, be to, Nakas jau okupavo visas įmanomas muzikologų darbo vietas (juokauju, juokauju…).

Įsivaizduokit smuikininką, kuris kasdien groja po keletą valandų, muzikai atiduoda visą save, o galiausiai baigęs mokslus šiaip ne taip tampa mokytoju. Uždirba grašius. Ir viskas. Arba žmogų su fenomenalia klausa. Dėstytojas? Kaži ar ilgam. Dabar gi kriiiiiiizė. Kam reikia tų parazituojančių, jokios naudos neduodančių menininkų? Aišku, tavęs niekam nereikia, nebent groji kaip Horowitzas. Na, bent Ibelhauptas.

O  gimnazijoje  mokosi koks Tomas, Linas arba Mantas. Šeštadieniais geria alų su draugais, laisvalaikiu žaidžia futbolą arba žiūri trilerius, sekmadieniais pasimoko valandą (prieš kontrolinius dvi) o dvyliktoje klasėje NET kasdien po pusantros, įstoja į teisę ir uždirba trigubai daugiau.

Negaliu pakęsti tos skruzdžių visuomenės, visų pašvinkusios dvasios vadybininkų, žurnalistų (…) , o dar labiau - muzikantų, kurie uždraudžia savo vaikams mokytis muzikos, nes šie liks be darbo - stok į teisę, teeeeeiiiiisę, turėsi pinigų!

O kai pasakai, kad nuoširdžiai neketi teisės, rytais girdi, kaip už durų apie tave kalbasi: vaje vaje, ką dabar daryti, niekas jai neįdomu, nestos į politologiją, ir į teisę nestos, o gi galėtų, gerai mokosi.

Bet pasakykit man kas nors, labai prašau - kurių velnių  gyventi tik tam, kad pragyventum, kad užsidirbtum apgailėtinai duonai ir dar labiau apgailėtiniems apdarams, net jei tai Chanel, jei tik tuo ir apsiriboja tavo apgailėtinas pasaulėlis? Ir kam gimdyti vaikus, jei pats turi meninių gebėjimų ir žinai, kad tavo atžala tiesiog negalės dirbti biure ne dėl gabumų stokos, o dėl kitokių polinkių, kurių niekuomet nebus įmanoma realizuoti?

Patiko (0)

Rodyk draugams