Neseniai perskaičiau straipsnį, kuris puikiai atspindi daugumos žmonių požiūrį į siektiną gyvenimo būdą. Straipsnyje buvo įvairiausi patarimai, kaip išsisukti iš keblios padėties giminėms per šventes uždavinėjant nemalonius klausimus. Klausimų pavyzdžiai daugmaž tokie: ,,Kodėl esi vis dar nevedęs/netekėjusi”, ,,Kodėl vis dar neturite vaikų”. Kaip jau turbūt supratote, šitokį straipsnį galėjau rasti nebent mažumėlę bukinančioje masiniam vartojimui skirtoje spaudoje. Tačiau būtent tokią ir skaito statistinis lietuvis.
    Jeigu ilgai aptarinėsiu pirmąjį klausimą, kartosiuosi, nes neabejoju, kad jau ne sykį  esu išplūdusi tuos, kurių vienintelė gyvenimo siekiamybė yra maloniai leisti sau bukėti jaukioje šeimynėlėje. Antra vertus, neturiu teisės visiškai smerkti tų, kuriems tereikia šeimyninės laimės. Ištekėjusi ir tuo patenkinta turgaus pardavėja vargu ar praras kažkokį intelektą. O  mąstytojui vargu ar gresia degradacija šeimyniniame lizdelyje - jis tam per protingas. Bet riboto proto žmogelis to nesupras. Jam atrodys, kad yra labai svarbu vesti ir būtinai į šį pasaulį nublokšti keletą niekuo dėtų atžalų.
    Argi ne egoistiška? Jei kiekvienas savęs nuoširdžiai paklaustų, būtų verčiau gimęs ar ne, turbūt pasirinktų antrą variantą. Gal tai mano subjektyvi nuomonė, bet esu įsitikinusi, kad dauguma nesijaučia viskuo patenkinti. Galų gale pagalvokime apie ekologiją. Gyvūnai laimingi sau gyventų, jei Žemės neterštų žmogus. Kiek daug mūsų miršta Žemės labui nieko nenuveikę, tik palikę tonas šiukšlių.
Save the planet - kill yourself! Tai kam, na, kam kankinti niekuo dėtą būtybę, jausti būtinybę daugintis, išsaugoti populiaciją, kai žinai, kad tas vargšas žmogus kamuosis? Jei jis bus linkęs į apmąstymus, kankinsis dėl suvokimo, jei ne, kamuosis kiek mažiau, bet jį visvien vargins įvairios bėdos. Tai nėra teisinga -gyvenk, nori to ar ne. Instinktas? O negi jo neįmanoma numalšinti vardan gerovės to, kuriam verčiau negimti?
    Todėl negaliu suprasti tų, kuriems yra skirti tokie straipsniai. Negi jie į žmogų žiūri tik kaip į baisiai primityvų padarą, kuriam gyvenime tereikia komforto? Arba - kaip į tokį, kuriam reikia gyvenimo?..

Rodyk draugams